Fore Kazık Nakliyesi

Fore kazık nakliyesi, inşaat sektöründe temel bir adımdır ve sağlam temellerin oluşturulmasında kritik bir rol oynar. Erdinç Nakliyat olarak, fore kazıklarını güvenilir ve hassas bir şekilde taşıma uzmanlığına sahibiz. Modern ekipmanlarımız ve deneyimli ekibimizle, fore kazıklarını istediğiniz noktaya güvenle taşıyor ve inşaat projelerinize sağlam bir başlangıç yapmanıza yardımcı oluyoruz. Güvenilirlik ve profesyonellikle, fore kazık nakliyatında lideriz.

Zeminin belirli çap ve derinlikte dairesel kesitli delgi yapılarak, açılan kuyuya demir donatı yerleştirilip beton dökülmesine denir. Silindirik , sütun şekline benzeyen düşey zemin elemanlarına fore kazık veya yerinde dökme betonarme kazık denir. En çok uygulanan yapım yöntemleri yöntemleri arasında fore kazık ankraj gelmektedir.

Yaygın olarak kullanılan fore kazık çapları 45 cm , 65 cm , 80 cm, 100 cm, 120 cm ve 150 cm dir. Fore kazık boyları yaklaşık 0-50 mt aralığında değişmektedir. Uygulama, fore kazık makinesi diye bilinen iş makineleri ile yapılmaktadır. Kendini tutamayan zeminlerde ( gevşek zeminlerde ,dolgularda , sulu zeminlerde vb nedenlerden) kılıflı (borulu), bentonitli, fore kazık uygulamaları gelişmiştir.

Kazık sistemi, zemin iyileştirme yöntemlerinde, sev stabilitesinde, derin kazılarda ve kazıklı temellerde ülkemizde yaygın olarak kullanılan yapım yöntemleri arasındadır.

Günümüzde kalabalıklaşan şehirlerde giderek yerlerin önem kazanması bitişik ve derin kazılar yapılarak binaların inşaasını zorunlu hale getirmektedir. 40-50 mt derinliklere varan derin kazılar ve yapılaşmanın giderek artmasıyla sağlam olmayan zeminlere de inşaatların yapılması kaçınılmaz olmuştur. Bu gibi derin kazı ve sağlam olmayan zeminleri iyileştirmek için fore kazık temel ve fore kazıklı iksa çalışmaları yapılmaktadır.

İnşaat alanlarından optimum seviyede yararlanmak , yerleşime uygun olmayan yerleri uygun hale getirmek yeni sistem yapılar için oldukça önemlidir. Çevresel düzenlemelerin yapılması , ayrıca depreme dayanıklı konutların inşaası kazıklı sistemlerin gayeleri arasındadır.

Erdinç Ağır Nakliyat, ağır nakliyat ve proje taşımacılığı kapsamında fore kazık nakliyesi hizmeti ile, sizlere destek olmaktadır.

Scroll to Top