Vagon Taşımacılığı Ankara

Vagon Nedir?

Vagon, demiryolu taşımacılığının ana parçalarından bir tanesidir. Hem yük hem de yolcu taşımak için kullanılan birbirine bağlanarak bir lokomotif tarafından çekilen demiryolu arabalarıdır.

Vagonların ilerleyebilmeleri için kendi motorları yoktur. Her bir vagon birbirine bağlı olmakla beraber başta bulunan vagon ise bir lokomotife bağlıdır. Böylece lokomotif arkasında bulunan bütün vagonları çekerek yol almayı sağlar.

Yük taşımacılığı için kullanılan vagonlar özelliklerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Bu vagonlar ile iş makinelerinden gıda malzemelerine, canlı hayvanlardan ev eşyalarına, madenlerden yapı malzemelerine kadar yüzlerce farklı ürün taşıması yapılabilir. Vagonların büyüklüğüne göre taşınabilen malzeme miktarı da artış gösterecektir.

Vagon Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Özellikle ağır tonajlı yükler için uygun bir taşıma yöntemi olan vagon taşımacılığı hem yurtiçi hem de yurtdışı için tercih edilen bir yöntemdir. Alternatiflerine göre çok daha fazla avantaja sahip olan bu yöntem sayesinde yüklerinizi açık ya da kapalı vagonlarda taşımanız mümkündür. Yükler düzenli bir şekilde vagonlara istiflenerek en güvenilir şekilde taşımaları gerçekleştirilir.

Vagon Türleri Nelerdir?

Demiryolu ile yapılması planlanan taşımacılık hizmetleri için tercih edilen vagonlar çeşitlilik gösterir. Taşınacak yükün çeşidinden miktarına kadar farklı kriterler hangi vagonun tercih edilmesi gerektiğini belirler. Demiryolu taşımacılığı vagon türleri arasında en çok kapalı vagonlar tercih edilir. Ev eşyası, canlı hayvan ve gübre, gıda malzemeleri ve torbalı çimento gibi ürünlerin taşınması için kullanılır.

Bir diğer vagon türü yüksek kenarlı vagondur. Çeşitli madenlerin taşınmasından tuğla, kiremit, demir gibi yapı malzemelerine yüksek kenarlı vagonlar ile taşınır.

Ağır yük taşıması yapılacağı zaman tercih edilen vagon türü ise platform vagondur. Çeşitli iş ve tarım makinelerinin taşınmasından taşıtlara, ağaç ve direklerden beton taşımaya kadar yüksek ağırlık ve hacim gerektiren ürünlerin taşınmasına olanak sağlar.

Bunlar dışında kayar yan duvarlı kapalı vagon, çok amaçlı vagon, özel tip vagon, sarnıçlı vagon, ağır yük vagonu ve dökme yük vagonu çeşitleri de bulunmaktadır.

Erdinç Nakliyat olarak uzun ve geniş yük taşımacılığı vagon taşımacılığı,tren taşımacılığı,komple taşıma hizmetleri sunmaktayız .

Erdinç Ağır Nakliyat Proje taşımaları için tecrübeli kadromuz ile titizlikle çalışılarak, en uygun fiyat politikası ve ekonomik şekilde fizibilite çalışması yaparak ağır nakliye konusunda ve proje taşımacılığı konusunda, proje taşıma hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunarız . Uzun ve Geniş,Gabari Dışı karayolları izin belgesi gerektiren tüm masraflar dahilinde proje bazından hizmetler sunmaktayız . TIR, uçak veya gemi ile kombine taşımaya uygun alternatif çözümlerle müşterilerimize özel taşımaları için her daim fikir ve yardımcı olmaktan gurur duymaktayız .

ERDİNÇ Ağır Nakliyat AĞIR PROJE  olarak adlandırılan gabari dışı yükle gerekli ekipmanlar ile organize edilerek tecrübeli kadromuzun özenli çalışmalarıyla taşınmaktadır.

Ankara da en iyi lojistik firmaları, arasında yer alan erdinç ağır nakliyat Müşterisine karşı daima bir çözüm ortağıdır.

|“FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARINIZDAN, PROJENİZİN PLANLANMASI, UYGULANMASI VE FİNAL SÜRECİNE KADAR SİZİNLE BİRLİKTEYİZ…”|

Scroll to Top