Lowbed Taşımacılığı

Erdinç  Ağır Nakliyat lowbed taşımacılığı ağır nakliye ve proje taşımacılığı konusunda uzun ve geniş taşımacılığı ağır nakliye Erdinç Nakliyat tarafından yıllardı izini kaybetmeden devam etmektedir .

Lowbed taşımacılığı, büyük ve ağır yüklerin taşınmasında kullanılan özel bir taşıma yöntemidir. Bu taşıma türü, yükseklik sınırlarını aşan veya büyük hacimlere sahip yükleri taşımak için düşük platformlu (lowbed) taşıma araçları kullanır. Bu araçlar, yükü yere daha yakın bir konuma getirir, böylece yükseklik kısıtlamalarına takılmadan köprüler altından veya diğer engellerin altından geçebilirler. Lowbed taşımacılığı, inşaat makineleri, iş makineleri, endüstriyel ekipmanlar, büyük konteynerler ve diğer ağır yüklerin taşınmasında yaygın olarak kullanılır.

Erdinç Ağır Nakliyat olarak, lowbed taşımacılığı konusunda uzmanız. Geniş filomuzdaki düşük platformlu araçlarımız ve deneyimli operatörlerimizle, büyük ve ağır yüklerin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlıyoruz. Müşterilerimize her zaman güvenilir, zamanında ve ekonomik bir taşıma hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz. Lowbed taşımacılığında lider bir çözüm ortağı olarak, projelerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.

Erdinç  Ağır Nakliyat Proje taşımaları için tecrübeli kadromuz ile titizlikle çalışılarak, en uygun fiyat politikası ve ekonomik şekilde fizibilite çalışması yaparak ağır nakliye konusunda ve proje taşımacılığı konusunda, proje taşıma hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunarız . Uzun ve Geniş,Gabari Dışı karayolları izin belgesi gerektiren tüm masraflar dahilinde proje bazından hizmetler sunmaktayız . TIR, uçak veya gemi ile kombine taşımaya uygun alternatif çözümlerle müşterilerimize özel taşımaları için her daim fikir ve yardımcı olmaktan gurur duymaktayız.

Ağır yük olarak adlandırılan gabari dışı yükle gerekli ekipmanlar ile organize edilerek tecrübeli kadromuzun özenli çalışmalarıyla taşınmaktadır.

Erdinç ağır nakliyat  İŞ MAKİNASI NAKLİYESİ ANKARA-CAT İŞ MAKİNASI, KOMATSU İŞ MAKİNASI, HİDROMEK İŞ MAKİNASI, CATARPİLLER İŞ MAKİNASI,BEKO İŞ MAKİNASI, Her Türlü İş makina sevkiyatı uzunluk genişlik fark etmeden devam etmektedir.

Ankara da en iyi lojistik firmaları, arasında yer alan erdinç ağır nakliyat Müşterisine karşı daima bir çözüm ortağıdır.

Proje odaklı Nakliye sunan Erdinç Ağır Nakliyat Daima yanınızdayız.

Lowbed taşımacılığı, büyük ve ağır nesneleri alçak yükleyici kullanarak taşımanın bir yoludur. Kullanılan römork, “normal” bir yarı römorktan çok daha alçak bir şasi üzerine monte edilmiş iki veya daha fazla dingil üzerine konumlandırılır. Böylece daha yüksek nesnelerin taşınmasına izin verir. Lowbed taşımacılığı genellikle inşaat malzemelerinin, makinelerin ve diğer büyük ağır nesnelerin taşınması için kullanılır. Örneğin, ekskavatörleri, vinçleri, aynı zamanda büyük tekneleri veya tüm mobil evleri A noktasından B noktasına rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Lowbed taşıyıcılar, yüksek ve ağır nakliye için tasarlanmıştır ve oldukça esnektir. Bu sayede farklı şekil ve ebatlardaki her türlü ürün low-loader ile taşınmaktadır.

Lowbed Taşımacılık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lowloader, nesnenin dingiller arasında indirilerek taşındığı bir yarı römorktur. Bu alçaklık ekstra yüksek navlun için avantajlıdır. Römorkun yükleme alanı, yol yüzeyinin hemen üzerinde yer almaktadır. Sonuç olarak, taşınacak nesne düşük yüksekliğe sahip olur, nesne köprüler üzerinden geçebilir ve trafik düzenlemeleri için uygun hale gelir. Lowbed taşıyıcılar genellikle iş makinelerinin taşınması için kullanılır, aynı zamanda örneğin büyük yatların ve teknelerin taşınması için de idealdir.

Bu tür nakliye işleri için yüksek ağırlığı kaldırabilecek çok dingilli römorklara ihtiyaç vardır. Çoğu zaman belirli bir öğeyi taşıyabilmek için treylerin de özelleştirilmesi gerekir. Tam da burada devreye giren lowbed taşıyıcı römorkları genellikle modülerdir ve uzunlukları ayarlanabilir. bu tür taşımacılığın gerçekleştirebilmesi için güçlü bir kamyon ve iyi bir treylerin yanı sıra doğru evraklara (muafiyetlere) sahip olunması gerekir. Bununla birlikte istisnai taşımacılık için yasalar ve düzenlemeler ülkeden ülkeye farklılık gösterir.

Lowbed Taşımacılık ile Neler Taşınabilir?

Low-loader ve lowbed taşıyıcılarla hemen her tür eşya taşınabilir. Hafriyat makineleri, mobil vinç, paletli vinç, damper vb. gibi büyük makinelerin taşınması mümkündür. Aynı zamanda kıyıcı, biçerdöver, freze makinesi, traktör, silaj römorku gibi tarım makineleri rahatlıkla taşınabilir. Lowbed römork düzenin değiştirilmesi sayesinde ise yüksek trafo merkezi veya beton şaft gibi birçok prefabrik beton parçayı taşımak için kullanılır. Ayrıca dilerseniz siloları ve (üstü açık) deniz konteynerları da lowbed ile zahmetsizce taşıyabilirsiniz.

Bazı mallar sıradan bir kamyon için çok ağırdır ve bu tür durumlarda low-loader taşımacılığı iyi bir seçimdir. Bu taşıma şekli için kullanılan güçlü kamyonlar sayesinde lowbed taşıma kapasitesi 100 tondan fazladır. Ayrıca alçak yükleyiciler, istisnai veya özel taşıma için de ideal taşıma araçlarıdır.

Özel nakliye grubuna giren lowbed, ton ağırlığındaki ve “normal kamyonlar” ile taşınamayan gönderilerle ilgilidir. Bu genellikle çok güçlü bir motora sahip kamyonlarla yapılan taşımacılıktır. Örneğin çok büyük bir makinenin parçaları, reaktör veya komple bir rüzgar türbini de olabilir. Ağır ve özel taşıma örnekleri ise şöyle gruplandırılabilir:

 • Büyük çiftlik ekipmanları
 • Silo
 • Büyük boy kargolar
 • Rüzgar türbini parçaları
 • Tarım ve iş makineleri
 • Prefabrik yapılar

Lowbed Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Belirli büyüklükteki malzemeleri taşırken bazen daha büyük taşıma kamyonlarına ihtiyaç duyulur. Örneğin, biraz daha yüksek bir nesneyi taşırken bir alçak yükleyiciye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle lowbed taşıyıcı uzatılabilir ve indirilebilir. Lowbed taşımacılığın tüm avantajları ise şöyle sıralanabilir:

 • Lowbed alçaltılmış olduğundan yüksek nesneler kolayca taşınabilir. Lowbed sayesinde nesne daha az yükselir ve böylece yolda tehlike oluşturmaz. Örneğin köprüler ve tünellerde herhangi bir sorun teşkil etmeyecek hale getirilebilir. Bu nedenle lowbed kamyonları daha yüksek nesneleri taşırken son derece kullanışlıdır.
 • Lowbed römorkları ve dingiller taşınacak nesneye göre şekillendirilebilir. Daha uzun nesneler için gerekli izinlerle birlikte kamyonun uzunluğu artırılabilir ve yüksek nesneler için ise alçaltılabilir.
 • Yasaların belirttiği şekle uygun taşımacılık sunar. Lowbed araçları yere oldukça yakın bir pozisyonda ayarlandığı için yol yönetmeliklerine uyum sağlar. Bu sayede ağır ve hacimli yükleri kara yolu ile rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
 • Yere yakın taşıma sistemi güvenli bir nakil hizmeti de içerir. Yakın sürüş sarsıntıyı minimuma indirir ve taşınan nesnenin zarar görmeden ulaşmasını sağlar.
 • Lowbed kamyonlarının güçlü motorları ağır yüklerle uzun yol katetmek için idealdir.
  Siz de ağır nakliyat ve hacimli yüklerinizi profesyonel ve yönetmeliklere uygun bir şekilde taşımak isterseniz Erdinç Ağır Nakliyat’ın deneyimli kadrosu ve geniş araç filosundan yararlanarak lowbed taşımacılığın tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

|“FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARINIZDAN, PROJENİZİN PLANLANMASI, UYGULANMASI VE FİNAL SÜRECİNE KADAR SİZİNLE BİRLİKTEYİZ…”|

Scroll to Top